Anasayfa / Haber / Kadın futbolunun ikiz patronları

Kadın futbolunun ikiz patronları

Tek yumurta ikizleri, 1207 Antalya’nın başarısı için ter döküyor.

Antalya’nın kadın futbolundaki tek takımı olan 1207  Antalya Spor Kadın Futbol Kulübü’nün tek yumurta ikizleri Sportif Direektörü Hüseyin Türk ve Başkanı Süleyman Türk, takımlarının başarısı için hem saha içinde hem saha dışında beraber ter döküyor.

Hüseyin ve Süleyman Türk, okul hayatları boyunca aynı sırada otururken, amatör futbol hayatlarını da aynı takımlarda birlikte oynayarak geçirdi.

Türk kardeşler, aktif futbol hayatlarının ardından, Antalya’da futbol adına farklı bir şeyler yapabilmek için Yeni Kapı Gençlerbirliği’nin kadın futbol takımını kurdu.

Daha sonra takımı Antalyaspor bünyesine katan ikili, bu takımı bir süre sonra kurdukları Kırkgöz Gençlikspor ile birleştirerek, adını da 1207 Antalyaspor olarak değiştirdi. 2007 yılından itibaren gençler ve yıldızlar kategorilerinde şampiyonluklar elde eden 1207 Antalyaspor, milli takıma da çok sayıda oyuncu kazandırdı.

Geçen yıl Muratpaşa Belediyesinin desteğini alan  takım,  mücadele ettiği ikinci ligde şampiyon olarak, birinci lige yükseldi.

1207  Antalya Spor Kadın Futbol Kulubu birinci ligde liderin beş puan arkasında, 3. sırada şampiyonluğu kovalıyor.

Süleyman Türk: “İkiz olmanın faydalarını çok gördük” 

Başkan Süleyman Türk, takımı yönetirken ikiz olmanın faydalarını çok gördüklerini anlattı.

Takıma yeni katılan futbolcuların kendilerini ilk gördüklerinde şaşırdıklarını dile getiren Türk, daha sonraki süreçte ise ikizi arasında ayrım yapabildiklerini söyledi.

Türk, ikiz olmanın her zaman bir ayrıcalık olduğunu belirterek, “Takımı yönetirken ikiz olmanın faydalarını çok gördük. Bazı önemli maçlarda, Hüseyin sahanın bir tarafında dururken, ben karşı tarafında duruyorum. Oyuncuların sahada dinledikleri iki kişi oluyor. Böyle güzel şeyler yaşıyoruz” dedi.

Hedef 1. Lig’de şampiyonluk

Sportif Direktör Hüseyin Türk, AA’ya yaptığı açıklamada, kardeşiyle Antalya’da olmayan bir şeyi yapmak için kadın futboluna yöneldiklerini anlatarak, bu yolda önemli başarılara imza attıklarını söyledi.

Antalya’dan Türkiye’ye çok iyi mesajlar verdiklerini ifade eden Türk, “Uluslararası dostluk maçlarını oldukça fazla yapıyoruz. Bu anlamda Türkiye’deki kadın futbolunun tanıtımına önemli katkılar veriyoruz. Bu sene de şampiyonluğa doğru gidiyoruz. Önümüzdeki maçları kazanarak, geçen sene ikinci ligde aldığımız şampiyonluğu, birinci lig şampiyonluğu ile taçlandırmak istiyoruz. Belediyemizin de desteğiyle Türkiye’yi şampiyonlar liginde temsil etmek istiyoruz. Bu sene bir aksilik yaşarsak da seneye Antalya’yı şampiyonlar liginde temsil eden ilk Türk takımı olmak istiyoruz” diye konuştu.

Türk, Antalya’nın kadın futbolunda çok daha iyi noktalara geleceğine inandığının altını çizerek, bunun temellerini attıklarını ve bu şekilde devam edeceğini ifade etti.

 

http://www.trtspor.com/haber/futbol/kadinlar-futbol/kadin-futbolunun-ikiz-patronlari-114897.html

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*